Lukoil koupil 18 čerpacích stanic Auto Maas v Holandsku

Lukoil informoval 27. února, že koupil 18 čerpacích stanic situovaných především ve středním jižním Holandsku od firmy Auto Maas, holandského provozovatele čerpacích stanic, protože to je součást plánu firmy Lukoil „dále posílit svou pozici“ v zemi.

“Tímto nákupem v Jižním Holandsku a Severním Brabantsku, Lukoil nyní rozšířil svou síť v Holandsku z dosavadních 58 na nynějších 76 čerpacích stanic. V zemích Beneluxu to znamená expanzi z 250 na 268 čerpacích stanic. Navíc začlenění nových čerpacích stanic geograficky propojuje předchozí akvizice Lukoilu v Linburgu a ve středním Holandsku,“ informoval Lukoil.

LUKOIL vstoupil na holandský trh čerpacích stanic v roce 2012.

V roce 2009, Lukoil koupil 45% podíl v novozelandské rafinerii ve Vlissingenu. V dubnu 2012 získal síť čerpacích stanic SmeetsGeelen.

V prosinci 2013 byli převzaty čerpací stanice Rotonde Olie a Rotonde Tankstations. Se získanými čerpacími stanicemi, lokalizovaných především ve střední a jižní části Holandska, Lukoil usiluje o posílení své pozice na trhu čerpacích stanic v Holandsku.

About the author

Martin Pavlík

Zakladatel a majitel ve firmě QUITEC s.r.o. Miluje nové technologie a jeho zálibou je zjednodušování podnikání, práce a života pro dosažení vyšších zisků, více radosti a osobního štěstí.

Click here to add a comment

Leave a comment: