Trendy na evropském trhu tankovacích karet

Na pěti největších evropských trzích bude během následujících pěti let vydáno více než 730 000 fleetových karet, poněvadž fleetová vozidla jsou nucena používat tankovací karty proto, aby zůstala konkurenceschopná.

Větší konkurence přicházející ze zahraničních trhů (především z východní Evropy) způsobí, že domácí vozidla budou používat tankovací karty proto, aby měla možnost využívat nákupu paliv za zvýhodněné ceny, stejně jakož i úvěrových období nabízených prostřednictvím tankovacích karet. Výše uvedené skutečnosti stojí ve zprávě „Palivové karty v Evropě, Top 5 trhů v roce 2017“ („Fuel Cards in Europe, Top 5 Markets 2017.”)

Fleetové objemy budou do roku 2022 na Top 5 trzích tvořit více než 48% objemů tankovacích karet, a s více než 30 miliony fleetových vozidel, které jsou stále bez karet, má tento trh pro poskytovatele karet největší růstový potenciál.

Další trend, který je zachycený ve zprávě, bude nárůst elektromobilů v domácím fleetovém segmentu. „V následujících pěti letech se počet elektromobilů na evropských Top 5 trzích rozroste o více než 650 000, poněvadž ceny těchto vozidel klesají a současně expandují sítě dobíjecích stanic,” říká zpráva.

Top five trhy

V Německu bude mezi lety 2016 a 2022 vydáno více než 290 000 nových tankovacích karet, díky čemuž bude na trhu celkově 5 638 973 karet.

Top 5 poskytovatelé tankovacích karet v Itálii navýšili v roce 2016 objemy tankovacích karet o 88,5 %, poněvadž všichni nabízejí velké sítě přijímající karty a služby, jako třeba online monitoring a platbu mýtného.

Repsol zůstal dominantním hráčem na trhu tankovacích karet ve Španělsku, a to i přesto, že ztratil podíl na trhu čítající v roce 2016 56%, poněvadž zákazníky stále přitahovala velká domácí síť čítající více než 31% čerpacích stanic ve Španělsku.

V roce 2016 vzrostl ve Velké Británii objem CRT karet o 2,9%, a to po 2,7% růstu v roce 2015.

Zdroj: petrolplaza.com

About the author

Martin Pavlík

Zakladatel a majitel ve firmě QUITEC s.r.o. Miluje nové technologie a jeho zálibou je zjednodušování podnikání, práce a života pro dosažení vyšších zisků, více radosti a osobního štěstí.

Click here to add a comment

Leave a comment: