Bezobslužka je benzínka bez obsluhy

Všichni jsme běžně zvyklí, že když přijedeme k čerpací stanici, tak po natankování musíme vše řešit s obsluhou čerpací stanice. Abychom mohli zaplatit účet, musíme přistoupit k okénku či vstoupit přímo do zázemí, kde obsluha od nás dostane hotovost či provede platbu prostřednictvím bankovní karty. Jenže v dnešní moderní době se mění i způsob čerpání pohonných hmot, a proto se Vám někde může stát, že čerpací stanice svítí, ale nenajdete žádnou obsluhu. Přesto zde ale můžete v klidu natankovat, jelikož je řízena tankovacím automatem, který se o vás kompletně postará.

Jednoduše k němu přistoupíte a navolíte si, ze kterého stojanu chcete čerpat. Dále si vyberete druh paliva, které si do svého vozidla přejete načerpat a pak již jen uhradíte částku, kterou si přesně na displeji navolíte. U moderních tankautomatů máte samozřejmě možnost volby platby v hotovosti či bankovní kartou, takže vše je téměř totožné, jako u čerpačky s obsluhou. Vybraný stojan vám pak vydá přesně takové množství paliva, které odpovídá uhrazené sumě peněz. Vám pak již jen zbývá nechat si pouze vytisknout doklad o čerpání. Tento pokladní doklad má samozřejmě všechny náležitost, které vyžaduje naše právní úprava a účetní standardy.

Tato pohodlná forma čerpání pohonných hmot má zcela nesporně své výhody. Tankovací automat totiž nikomu nevydá ani kapku paliva, pokud není částka uhrazena hotově či přes bankovní terminál ověřen dostatečný zůstatek na vašem účtu. Rozhodně tedy nehrozí, že by vám z vaší čerpací stanice někdo ujel bez zaplacení. Rovněž nehrozí fyzické ohrožování obsluhy, což zůstává velkým rizikem zejména v nočních hodinách.

Tankovací automat je většinou umístěn na ostrůvku mezi výdejními stojany a velmi efektivně zaskočí za obsluhu vaší čerpací stanice a bez nároku na mzdu. Úspora mzdových nákladů je zde další výhodou a tankautomat pro vás může pracovat nejen v nočním provozu, ale klidně i celých dvacet čtyři hodin denně.

About the author

Arne Kejdana

Click here to add a comment

Leave a comment: