Jak řídit olejové hospodářství

Velcí autodopravci, autoservisy zemědělské či dopravní podniky, prostě firmy, které provozují velkou flotilu automobilů či strojů, musí vedle čerpání pohonných hmot často řešit také systém a ekonomiku výdeje motorových olejů. Jakákoli nehospodárnost v oblasti olejového hospodářství je v dnešní době naprosto zbytečná. Ale bohužel řada firem, které manipulují s velkými objemy různých olejů, stále po staru nabírá oleje ze sudů do konví a teprve následně je mechanici přelévají do motorů.

Takto možná doposud funguje i vaše i firma, i když takovýto způsob je značně neekonomický. Umožňuje totiž poměrně velké ztráty a ohlídat takovýto výdej je velmi problematické a často nemožné. Proto většina firem hledá moderní řešení, které vám zaručí, že vám již neunikne ani kapka draze nakoupeného oleje.

Řešení je naprosto jednoduché, protože celý proces výdeje olejů je dnes možné řídit automatizovaným systémem, který byl k tomuto účelu vyvinut. Chytrý sofware perfektně ohlídá, aby každý technik, který se čipem či kartou přihlásí do systému, načerpal pouze takové množství, jaké si přesně nastaví na displeji výdejního zařízení. Výdejních míst může být libovolný počet, a to dle množství druhů vydávaných olejů, případně i dalších provozních kapalin.

Systém si můžete v podstatě představit jako pípu v hospodě, kdy z ní ale místo piva teče vybraný olej. Tankovací automat vždy přesně ohlídá, aby bylo načerpáno navolené množství. Tento výdej je zaevidován v nadřazeném informačním systému a vždy přiřazen konkrétní zakázce.

Z výdejního kohoutu si můžete načerpat zvolený počet litrů do konvice, ale je také možné nechat nainstalovat navijáky s delšími hadicemi, které vám dovolí dotáhnout výdejní pistoli až k motoru vozidla.

Takto samozřejmě zamezíte nejen ztrátám, ale i zbytečným úkapům a vaše dílna či olejárna pak bude zářit čistotou. V takovém čistém, ale i bezpečnějším prostředí je pak práce zcela určitě o mnohou příjemnější

About the author

Arne Kejdana

Click here to add a comment

Leave a comment: