Bezobslužné čerpací stanice byly omezeny na 75 litrů na vozidlo

Španělská Národní asociace bezobslužných čerpacích stanic (National Association of Automatic Service Stations) dala novou vládní regulaci pro bezobslužné, samoobslužné, čerpací stanice k zemskému Nejvyššímu soudu, poněvadž takové nařízení „závažně omezuje“ její aktivity.

Bezobslužné čerpací stanice omezují čerpání na vozidlo

Stanice ABC uvedla, že vláda Mariana Rajoye schválila bez jakéhokoliv předchozího oficiálního oznámení řadu regulačních opatření, která omezují tankování na bezobslužných čerpacích stanicích na maximální dobu trvání tří minut a množství paliva na 75 litrů.

Bezobslužné čerpání jen pro malá vozidla

Manuel Jiménez, prezident španělské Národní asociace bezobslužných čerpacích stanic (National Association of Automatic Service Stations), včera vypověděl, že „toto opatření je v rozporu s myšlenkou volného trhu a svobodné soutěže.“ Velká vozidla díky této normě nebudou moci používat bezobslužné čerpací stanice, které tak budou odsouzené pouze k poskytování služeb drobným zákazníkům.

Přestože tato norma již vešla oficiálně v platnost, bezobslužné čerpací stanice mohou nadále fungovat jako doposud, poněvadž jejich provozovatelé stále musí nainstalovat časoměřiče, které ukončí tankování buď po uplynutí tří minut, nebo po natankování 75 litrů paliva.

Ve Španělsku se v současnosti nachází asi 560 bezobslužných čerpacích stanic, které tvoří 5% z celkového počtu 11 200 čerpacích stanic.

zdroj: petrolplaza.com

About the author

Martin Pavlík

Zakladatel a majitel ve firmě QUITEC s.r.o. Miluje nové technologie a jeho zálibou je zjednodušování podnikání, práce a života pro dosažení vyšších zisků, více radosti a osobního štěstí.

Click here to add a comment

Leave a comment: