Co umí software tankovacího automatu QUITEC?

výdejní stojan a tankovací automat

Když se Vám v dnešní rozporuplné době podaří vycestovat a vyrazíte na cesty s vaším miláčkem na čtyřech kolech za hranice všedních dnů, musíte na svých cestách nepochybně navštívit tamější čerpací stanice. A když navštívíte například Itálii, tak se Vám často může stát, že u mnohých čerpacích stanic nenajdete vůbec žádnou obsluhu. Místo obsluhy vás bude instruovat tankovací automat, který vám namísto obsluhy umožní načerpat přesně takové množství nafty či benzínu, které přes platební terminál uhradíte.

Na našich veřejných čerpacích stanicích se s podobnými tankovacími automaty bohužel potkáváme stále jen velice zřídka. Asi si majitelé našich čerpacích stanic stále ještě neuvědomili, že náklady na pracovní sílu tvoří podstatnou část jejich výdajů a že přístroj zvládne všechny základní požadavky podobně jako lidská obsluha. Proto společnost QUITEC věnuje vývoji tankovacích automatů velkou pozornost, jelikož věří, že doba tankomatů na veřejných čerpacích stanicích nastane brzy i u nás.

Ona již v podstatě probíhá na neveřejných čerpacích stanicích. Tady řidiči dopravních a stavebních firem, zemědělských a lesnických podniků, přijíždějí k výdejnímu stojanu umístěnému někde v areálu firmy a u kterého je umístěn jednoduchý tankovací automat. Zde jednoduše přiloží identifikační kartu nebo čip a do přiděleného služebního vozu či stroje natankují navolené množství paliva. Takovýto tankomat umožňuje akceptaci lokálních smluvních karet, které jako provozovatel čerpací stanice vydáte všem svým smluvním partnerům. Tyto vybrané firmy pak čerpají pohonné hmoty vždy bezhotovostně a částky jsou jim pak jednorázově fakturovány za daný časový úsek.

Podobně funguje Tankomat i na veřejné čerpací stanici, kde je většinou umístěn na ostrůvku mezi výdejními stojany. Běžně je propojen datovým kabelem s řídicím a pokladním systémem, což mu umožňuje uchovat a přenášet data do nejrůznějších nadřazených systémů. Zvládne řídit celou čerpací stanici s jedním či několika výdejními stojany. Souběžné čerpání na více stojanech není pro Tankomat rovněž vůbec žádný problém. Umožní vám načerpat pohonné hmoty přesně podle výše vložené částky a vydá vám doklad se všemi účetními náležitostmi. Vklad peněz může probíhat jednak v hotovosti, ale díky bankovnímu terminálu si Tankomat umí poradit i s bezhotovostní platbou. Takže je to na Vás, jakou formu platby si zákazník vybere.

Tankovací automaty umí řídit výdej jakékoli provozní kapaliny a společnost QUITEC je známá v řadě autoservisů, kde náš Tankomat řídí automatizovaný výdej olejů a celou správu olejového hospodářství. Pokud se tedy pro modernizaci výdeje olejů či PHM rozhodnete, rádi vám s výběrem nejvhodnějšího Tankomatu pomůžeme.

About the author

Arne Kejdana

Click here to add a comment

Leave a comment: