Dohlédněte si na svůj „tekutý kapitál”!

měření hladin Hectronic Mineo

Firma Hectronic je vůdčím specialistou v oboru řízení obsahu nádrží. Na základě mnohaletých zkušeností a pod vlivem nových technologií nyní tato společnost nabízí inovativní řešení, které udržitelným způsobem umožňuje snižovat náklady, ulehčovat logistické procesy a zajišťovat nepřetržité dodávky pohonných hmot.  

Požadavky zákazníků jsou vysoké! Jejich očekávání zahrnuje i spolehlivé měření obsahu nádrže, přesné rozpoznávání dat a flexibilní připojení k požadovaným hostitelským systémům. To se netýká pouze jednotlivých čerpacích stanic, ale celých sítí.  

Prostřednictvím svého řešení pro nepřetržité sledování plnění nádrží OptiLevel splňuje firma Hectronic tyto požadavky. Sonda HLS6010 pro monitoring plnění nádrží dokáže měřit téměř jakoukoliv kapalinu, která nebude mít dopad na potřísněné části vyrobené z nerezové oceli a teflonu. Dokonce skvěle zvládá i měření vody s etanolovou příměsí. A to jednoduše a bez mechanického poškození. Osobitou vlastností sondy je skutečnost, že neobsahuje žádné pohyblivé části a tudíž nemůže dojít k opotřebení. Zákazník tak může těžit z její dlouhé životnosti při minimálních nákladech na údržbu.  

Pomocí Mineo Controller Touch lze číst data z monitorovací sondy umístěné v nádrži a následně je vizualizovat na čerpací stanici uživatelsky přívětivým způsobem a převádět je do systémů vyšší úrovně (pokladní systémy, řízení čerpací stanice, atd.). Data je možné převádět též do cloudového PetroLine ATG od Hectronic. Data týkající se obsahu nádrží na všech propojených čerpacích stanicích lze kdykoliv a kdekoliv načíst online. Celý logistický proces je tak optimalizovaný. Dopravce tak může monitorovat zásoby online a rozhodovat se, jak organizovat další dodávku. Informace o skladových zásobách a alarmová hlášení jsou automaticky odesílána emailem. Je tak možná i detekce krádeže pohonných hmot. Má zákazník zájem o integraci dalších systémů? Žádný problém! Jedinečná flexibilita tohoto řešení umožňuje integraci vnějších systémů pro detekci úniku kapalin nebo dalších systémů pro měření obsahu nádrže. Nějaké zásadní veliké investice nejsou potřeba a zákazník bude i nadále fungovat nezávisle.

Co se týče řízení obsahu nádrže, je k dispozici carefree balíček.

zdroj: petrolplaza.com

About the author

Martin Pavlík

Zakladatel a majitel ve firmě QUITEC s.r.o. Miluje nové technologie a jeho zálibou je zjednodušování podnikání, práce a života pro dosažení vyšších zisků, více radosti a osobního štěstí.

Click here to add a comment

Leave a comment: