Enermex plánuje instalaci 1 500 mobilních čerpacích stanic

Mobilní čerpací stanice Emerex

Mexická společnost plánuje během nadcházejících pěti let instalacimobilních čerpacích stanic. Náklady se budou pohybovat mezi $305,000 –  460,000 na jednu stanici. 

„Firma Enermex plánuje během následujících pěti let instalovat v Mexiku více než 1 500 mobilních čerpacích stanic,“ uvedl El Financiero. S rozměry přibližně 14 metrů na délku a 5 metrů na výšku budou moci mobilní čerpací stanice uskladnit mezi 35 000 a 45 000 litry paliva. 

Mexická společnost bude přednostně instalovat stanice ve venkovských oblastech, tam, kde je omezený prostor anebo tam, kde je nedostatek možností čerpat pohonné hmoty. 

„Jedná se o předpřipravené mobilní čerpací stanice. Lze je přivézt na vozíku, sundat a nainstalovat,“ vysvětlil prezident společnosti Enermex Julio Jáuregui.

Tento typ čerpacích stanic nabídne podle Jáureguie nižší ceny pohonných hmot, poněvadž bude poháněn energií ze slunečních panelů a bude disponovat automatickým výdejem. 

Zatímco současné čerpací stanice vyžadují investici mezi 20 a 30 miliony mexických peso ($1,1 milionu až $1,5 milionu), cena mobilních čerpacích stanic se pohybuje mezi 6 a 9 miliony peso ($305 000 až 460 000).

Enermex bude investovat mezi 150 a 200 miliony dolary do továrny, která se bude nacházet na území Mexika a která bude mobilní čerpací stanice produkovat. Jakmile bude postavena, budou uzavřeny smlouvy s provozovateli čerpacích stanic a se soukromými investory. Je třeba zajistit vhodné pozemky a získat povolení od Regulační komise pro energetiku (Energy Regulatory Commission – CRE) a od Agentury pro bezpečnost, energetiku a životní prostředí (Agency for Safety, Energy and Environment -ASEA).

zdroj: petrolplaza.com

About the author

Martin Pavlík

Zakladatel a majitel ve firmě QUITEC s.r.o. Miluje nové technologie a jeho zálibou je zjednodušování podnikání, práce a života pro dosažení vyšších zisků, více radosti a osobního štěstí.

Click here to add a comment

Leave a comment: