Instalace nového Tankomatu

Naše firma právě skončila instalaci Tankomatu na čerpací stanici, která se nachází v areálu ESA Logistic. Na této stanici mají opravdu velký obrat a každý týden se tam minimálně dvakrát otočí zavážecí cisterna, která pravidelně dodává 30 tis. litrů paliva. Cena paliva je je velice příznivá a láká tak soukromé řidiče i firemní vozidla ze širokého okolí. V ekonomice této společnosti hraje prodej pohonných hmot velkou roli, a proto se modernizaci čerpací stanice věnovala tomu odpovídající pozornost. Díky Tankomatu může čerpací stanice fungovat i nočních hodinách, kdy obsluha nemusí být fyzicky přítomna a vše řídí chytrý software.

Pro účely řízení a kontroly výdeje paliva firma QUITEC vyvinula jednoduchý sofware, který výdej i příjem paliva dokonale ohlídá za vás. Software Tankomatu umožňuje dvojí identifikaci, to znamená, že řidič se musí prokázat čipem či kartou a také jeho vozidlo může být vybaveno příslušným kódem. Tankomat prostě nevydá nikomu ani kapku paliva, pokud k tomu příslušná osoba není oprávněna. Takže pak každý provozovatel má přesný a detailní přehled o tom, který řidič, kolik litrů jakého paliva, do kterého vozidla natankoval.

Stejné čipy či karty jako mají vaši zaměstnanci můžete samozřejmě vydat také svým partnerům, případně sousedním firmám, kterým chcete tankování u vaší čerpací stanice umožnit. Díky nižším cenám, které vám zavážecí firma ráda nabídne, si můžete zvýšit zisk díky vyššímu objemu prodávaného paliva. To vám umožní podstatně zrychlit návratnost investice do Tankomatu i celé čerpací stanice.

Tankomat lze samozřejmě využít i pro výdej na veřejné čerpací stanici. Řídící software Tankomatu umí řídit výdej na všech stojanech čerpací stanice. Zvládne akceptovat fleetové karty, ale i platby platebními kartami či v hotovosti. Tankomat, díky propojení s bankovním terminálem, nikomu nevydá ani kapku paliva, pokud není částka předem blokována na vašem bankovním účtu. Rozhodně tedy nehrozí, že by vám z vaší čerpací stanice někdo ujel bez zaplacení. Rovněž odpadá rizikové fyzické ohrožování obsluhy zejména v nočních hodinách, jelikož lidská obsluha v nočních hodinách není nutná a vše vše za ni obstará software Tankomatu. Tankomat umí řídit až deset čerpacích stanic z jednoho PC. Je také schopen vám hlídat stavy v jednotlivých nádržích, což značně usnadňuje plánování nákupu a celkovou logistiku. Dokáže si zapamatovat několik tisíc posledních transakcí a rovněž umožňuje přenosy dat do nadřazených účetních systémů. To dává provozovatelům možnost detailního přehledu a evidence každého litru paliva na kterékoli čerpací stanici.

About the author

Arne Kejdana

Click here to add a comment

Leave a comment: