MOL získal downstream business společnosti Eni Hungary včetně 183 čerpacích stanic

Maďarská naftařská skupina MOL podepsala dohodu o získání všech downstreamových operací Eni International v zemi, které zahrnují 183 čerpacích stanic značky Agip.

Prostřednictvím tohoto obchodu koupí MOL celý downstreamový business italského energetického giganta Eni kromě velkoobchodu s mazivem. 183 značkových stanic Agip v Maďarsku zahrnuje stanice vlastněné dealery.

Investice v souladu se strategií

„Investice je plně v souladu se strategií MOL Group, jejímž cílem je rozšířit působení a výrazně zvýšit maloobchodní podíl na trhu ohledně dodavatelského radiusu klíčových rafinérií. Nové servisní stanice budou dále rozšiřovat trh MOL Group a zároveň povedou ke zlepšení schopnosti být na dosah koncovým uživatelům, čímž dojde k dalšímu zvýšení zisku,“ vyjádřila se společnost v prohlášení.

MOL posiluje svojí pozici na evropských trzích

Jak MOL posiluje svoji pozici na trzích střední a východní Evropy, nejnovější akvizice následovala předchozí dohodu s Eni, prostřednictvím které získala firma všechny maloobchodní operace – většinou ve formě značkových čerpacích stanic Agip – v České republice, na Slovensku a v Rumunsku.

„Tato akvizice je dalším důležitým krokem pro náš downstreamový business, jelikož zvýší tržní potenciál pro naše rafinérie, výrazně zvýší naše objemy paliva, které projdou naší sítí a zajistí další zvýšení zisku,“ řekl Ferenc Horváth, Downstream Executive VP, MOL Group.

zdroj: petrolplaza.com

About the author

Martin Pavlík

Zakladatel a majitel ve firmě QUITEC s.r.o. Miluje nové technologie a jeho zálibou je zjednodušování podnikání, práce a života pro dosažení vyšších zisků, více radosti a osobního štěstí.

Click here to add a comment

Leave a comment: