Německo: První čerpací stanice řízená pouze prostřednictvím cloudu

Počátkem tohoto měsíce byla v Hamburku uvedena do provozu první čerpací stanice JET zcela řízená cloudem.

Díky tomuto systému bude moci obsluha čerpací stanice na dálku a efektivně pracovat se stavem tankoviště a tankováním paliva. Na místě může jako POS sloužit jednoduchý tablet.

„Automatizované řešení založené na cloudu činí provoz čerpací stanice levnějším a odolnějším vůči chybám,“ říká Niels Bengtsson, generální ředitel firmy CODAB, která je výrobcem řídících systémů pro čerpací stanice, a která spolu s firmami JET, LS Retail a T-Systems navrhla a implementovala revoluční systém.

Podle Christiana Lestera, technického ředitele CODAB, běží čerpací stanice JET v Hamburku hladce již několik týdnů a vykazuje pozitivní výsledky s vysokým počtem zákazníků a transakcí.

LS Retail, vývojář řídícího softwaru pro maloobchod a pohostinnost, se domnívá, že toto je model, který bude následovat mnoho čerpacích stanic po celém světě.

„Cloudový model umožňuje manažerům čerpacích stanic přijmout rychlejší a chytřejší obchodní rozhodnutí, což jim umožní nebývalou přizpůsobivost změnám,“ řekl Magnus Norddahl, generální ředitel LS Retail.

Mezitím přišel prodejce paliva, který má na starosti implementaci tohoto projektu na čerpací stanici, JET Tankstellen, s novým na cloudu založeným systémem, který je prvním krokem k příští generaci čerpacích stanic.

„Naší vizí je vytvářet řešení, která lze snadno přizpůsobit rychlým změnám na trhu, která budou levnější na provoz a odolnější vůči chybám,“ vysvětlil Steven Waegenaer, manažer IT ve firmě Tankstellen JET.

zdroj: petrolplaza.com

 

About the author

Martin Pavlík

Zakladatel a majitel ve firmě QUITEC s.r.o. Miluje nové technologie a jeho zálibou je zjednodušování podnikání, práce a života pro dosažení vyšších zisků, více radosti a osobního štěstí.

Click here to add a comment

Leave a comment: