Nová technologie pro řízení odlučovače oleje na čerpacích stanicích – FAFNIR COMS

Vrchní technologie na čerpací stanici je jen špičkou ledovce, protože, jak už tomu bývá i v životě, největší výzva často leži pod povrchem.

Odlučovač oleje je na moderní čerpací stanici nutností. Stejně tak ale působí manažerům těžkou hlavu: riziko úniku kapalin, zdravotní a bezpečnostní riziko pro zaměstnance, další subdodavatelé pro kontrolu hladiny a odstraňování kalů, riziko udělení pokut a dokonce trestní odpovědnost pro top management. Všechna tato rizika mohou závažně ovlivnit jak obchodní výsledky, tak klid a pohodu manažerů.

Společnost FAFNIR, výrobce technologií pro měření hladin v nádržích a monitoring spodní technologie se stará o zákazníky, a tak nedávno uvolnila informaci o novém řešení, kterým je Kontinuální řízení odlučovače oleje – COMS.

Řízení odlučovače oleje

COMS je systém, který nepřetržitě sleduje hladinu oleje a kalu v odlučovači oleje a zajišťuje tak vysokou bezpečnost provozu čerpací stanice bez zásahu obsluhy.

COMS se skládá z následujících částí:

  • VISY-Sludge – vysoce přesné ultrazvukové čidlo, které je zavěšeno v odlučovači oleje a které nepřetržitě měří výšku kalu v nádrži
  • VISY-Stick – sonda z nerezové oceli se speciálním separačním plovákem monitorujícím výšku hladiny oleje
  • VISY-Command WEB – řídicí konzole dispečera s možností vizualizace provozního stavu a ukládání provozního deníku

Naměřené hodnoty poskytují 100% transparentní údaje o obsahu odlučovače oleje.

Sledování odlučovače oleje

Konzole VISI-Command Web nabízí možnost dodatečného přenosu dat do systému SECON-X, což umožní vzdálený serverový přístup odkudkoliv a kdykoliv. Můžete použít smartphone, laptop nebo počítač a uvidíte provozní údaje ze separátoru oleje on-line. Zaznamenáte poplach nebo obdržíte e-maily. COMS může být také připojen k dispečinku čerpací stanice PSS 5000 na protokolu DOMS, a to za účelem přímého sběru dat a snížení počtu vrstev pro přenos dat.

Navštivte webové stránky www.fafnir.com a zjistěte více o tom, jak mohou řešení od firmy FAFNIR pomoci vašemu podnikání.

Na českém trhu zastupuje FAFNIR firma QUITEC s.r.o.

České stránky věnované technologiím pro monitoring nádrží od firmy FAFNIR jsou merenihladin.cz

Zdroj: petrolplaza.com

About the author

Martin Pavlík

Zakladatel a majitel ve firmě QUITEC s.r.o. Miluje nové technologie a jeho zálibou je zjednodušování podnikání, práce a života pro dosažení vyšších zisků, více radosti a osobního štěstí.

Click here to add a comment

Leave a comment: