Unipetrol získal 68 čerpacích stanic OMV v České republice

Společnost Unipetrol RPA, která pod značkou Benzina provozuje v České republice 339 čerpacích stanic, dále posiluje svůj podíl na trhu prostřednictvím převzetí 68 čerpacích stanic od rakouské ropné společnosti OMV, tvrdí zpráva vydaná společností.

Expanze společnosti Benzina zlepší distribuci prémiových paliv Verva a propaguje bistra s jídlem a nápoji na cestu Stop Cafe.

„Úspěšné dokončení procesu akvizice potvrdí nezpochybnitelné vůdčí postavení značky Benzina na maloobchodním trhu s pohonnými hmotami v České republice,“ řekl Marek Świtajewski, CEO společnosti Unipetrol a předseda představenstva.

Akvizice také umožní efektivnější využití větší kapacity v rafineriích, které společnost Unipetrol zakoupila od Shell a Eni.

Očekává se, že transakce bude dokončena během následujících dvou let, a to s výhradou na jisté konkrétní požadavky, včetně schválení konkurenčními subjekty.

zdroj: petrolplaza.com

 

About the author

Martin Pavlík

Zakladatel a majitel ve firmě QUITEC s.r.o. Miluje nové technologie a jeho zálibou je zjednodušování podnikání, práce a života pro dosažení vyšších zisků, více radosti a osobního štěstí.

Click here to add a comment

Leave a comment: