Jak proběhla modernizace čerpací stanice?

Čerpací stanice osvětlená neony

Když se podíváte na síť veřejných čerpacích stanic, tak musíte uznat, že od sametové revoluce se jejich síť jednak značně rozšířila a také jejich kvalita doznala značného pokroku. Zázemí zejména těch větších čerpaček je dnes velmi moderně zařízeno a vedle ceny pohonných hmot láká své zákazníky také příjemné vnitřní vybavení a pestrý sortiment potravin i nápojů. Proto čerpací stanice, které fyzicky i morálně zastarávají musí investovat do modernizace technologie, interiéru svého shopu i zázemí.

Jeden z takových zákazníků se na nás obrátil, jelikož jeho čerpací stanice byla již opravdu babičkou mezi čerpačkami. Proto jsme mu nabídli pomoc, kterou v závěru náležitě ocenil, jelikož proměna čerpací stanice byla opravdu okamžitě viditelná. Nejprve jsme se zaměřili na nabídku výdejních stojanů, jelikož na našem trhu působí několik renomovaných dodavatelů. Ti jsou schopni nabídnout výdejní stojany, které odpovídají posledním technologickým trendům. Zvítězila nabídka, která vyhověla požadovaným parametrům a pokud jde o termín a montáž dodávky byla rychlá a flexibilní.

Dále si zákazník sám vybral dodavatele stavebních prací, včetně dodávky elektroprací a úpravy interiéru. Rovněž byla nutná výměna reklamního totemu, který zobrazuje cenovou nabídku a láká přijíždějící řidiče již z dálky. Všechny práce byly během jednoho měsíce dokončeny, takže jsme mohli začít s instalací tankovacího automatu a softwarového vybavení. Nový tankovací automat má rovněž velmi moderní vzhled, takže se k novým výdejním stojanům vyloženě hodí. Navíc jsme jej barevně sladili s barvou stojanů i celkovou kombinací barev čerpací stanice.

Nový tankovací automat umožňuje obsluze fungovat pouze v denních hodinách, ale v noci vše zvládne úplně sám. Je schopen přijmout jak platební kartu, ale také akceptovat platbu v hotovosti. Úspora mzdových nákladů za noční služby byla pro majitele dosti podstatná. Možná, že po nějaké době přestaví svoji čerpací stanici na totálně bezobslužnou a řídící tankovací automat bude vše obsluhovat sám bez nároku na mzdu. Nyní již čerpací stanice plní požadavky zákazníků přesně tak, jak tomu bylo před její modernizací. Majitel je navíc velmi podnikavý a šikovný, takže řidičům nabídl pestrou škálu polévek, které se brzy staly oblíbené i vyhlášené v celém okolí. Celková modernizace se proto v krátké době promítla do markantního nárůstu počtu zákazníků.

About the author

Arne Kejdana

Click here to add a comment

Leave a comment: