Maďarsko: MOL dokončuje akvizici maloobchodního byznysu Eni

Skupina MOL Group dokončila akvizici veškerého podílového kapitálu ENI Hungaria, společnosti řídící 173 čerpacích stanic značky Agip v Maďarsku.

Nepočítaje maziva značky Eni, dohoda bude také znamenat, že Mol získá velkoobchodní byznys společnosti v zemi. Výsledkem akvizice bude, že maloobchodní síť MOL naroste v Maďarsku na více než 500 čerpacích stanic.

„Akvizice a začlenění kolem 450 čerpacích stanic v CEE během posledních dvou let nám pomůže dosáhnout našeho strategického cíle k roku 2017, čímž je výrazný nárůst objemu paliv ve výši 25%,“ řekl Ferenc Horváth, víceprezident Downstream Executive, MOL Group.

S akvizicí ENI Hungaria změní MOL Group podle nejnovějších standardů značku čerpacích stanic Agip na MOL, a to včetně představení konceptu Fresh Corner se zvláštním zaměřením na kávu, čerstvé jídlo a každodenní potraviny a smíšené zboží.

„Vidíme obrovský potenciál v zařazení nově nabytých čerpacích stanic Agip do našeho nového maloobchodního konceptu: Představujeme si, že se staneme pro zákazníka obvyklou volbou co se týče paliva běžného nakupování,“ vyjádřil se Lars Höglund, Senior VP MOL Group Retail.

MOL Group nyní vlastní maloobchodní síť více než 2 000 čerpacích stanic v 10 zemích střední a východní Evropy.

Zdroj: Petrolplaza.com

 

About the author

Martin Pavlík

Zakladatel a majitel ve firmě QUITEC s.r.o. Miluje nové technologie a jeho zálibou je zjednodušování podnikání, práce a života pro dosažení vyšších zisků, více radosti a osobního štěstí.

Click here to add a comment

Leave a comment: