Instalace nové olejárny

Instalace nové olejárny pro STROM Louny.

Naše firma QUITEC právě dokončila další modernizaci výdeje olejů, kterou jsme ve spolupráci se společností Somax dokončili v minulém týdnu. Společnost Somax dodala potřebný hardware, tzn, čerpadla, potrubní rozvody, průtokoměry, ventily a všechny další potřebné komponenty. Na nás bylo, abychom dodali srdce celého systému, které bude výdej olejů a dalších kapalin řídit. V tomto případě se jednalo o olejárnu s navijáky o celkem osmi výdejích. Nový systém automatizace olejového hospodářství byl zabudován do nové haly moderního servisního komplexu, který si nově budovala firma STROM Louny. Tato známá firma dodává a servisuje zemědělskou techniku z provenience John Deere, Kuhn, Bednar a dalších renomovaných výrobců.

Nyní již nemusí jejich technici složitě odměřovat množství oleje či další kapaliny přelévané ze sudů do konví a následně z konví do motorů zemědělské techniky. Nyní stačí na displeji navolit předvolené množství daného oleje a natáhnout výdejní pistoli z navijáku až k motoru servisovaného stroje a načerpat přesný počet litrů, který technik pro výměnu oleje potřebuje. Náš řídící Tankomat výdej samozřejmě zaznamená a data o každé transakci jsou pak odeslána k dalšímu zpracování do účetního systému firmy. Díky automatizaci se samozřejmě zlepší i čistota na dílně, která jde v ruku v ruce s bezpečností práce na pracovišti. Věříme, že nová olejárna bude zcela jistě spolehlivě sloužit a zvyšovat komfort práce technikům společnosti Strom po mnoho dalších let.

Instalací potřebného řídícího softwaru jsme pomohli další firmě získat dokonalý přehled o každé nakoupené i vydané kapce oleje. Tato další instalace by se tedy mohla stát inspirací pro další firmy, které ve svých servisech operují s větším množstvím a několika druhy olejů. Firma QUITEC se bude těšit na další zájemce, kterým automatizace olejového hospodářství vyřeší jeden z dalších provozních problémů.

About the author

Arne Kejdana

Click here to add a comment

Leave a comment: