Benzina instaluje na českých čerpacích stanicích drive-through bankomaty

Benzina, největší síť čerpacích stanic v České republice a součást Unipetrol Group, zprovoznila první bankomat, ze kterého je možné provést výběr hotovosti přímo ze sedadla řidiče.

Drive-throught bankomat na čerpací stanici Benzina

První bankomat v České republice, který je ušitý na míru řidičům, byl zprovozněn na čerpací stanici Benzina v ulici Argentinská v Praze. Řidiči mohou jen zastavit na čerpací stanici a vybrat nebo vložit hotovost či provést jiné platební operace přímo z okna svého vozu. Ke konci roku plánuje Benzina nainstalovat na svých čerpacích stanicích dva další bankomaty.

Nový bankomat „DRIVE UP” byl vyvinut ve spolupráci s Komerční bankou. Jeho umístění přímo mezi tankovacími stojany umožňuje řidičům provádět finanční operace z okna svého vozu.

„Jsme největší maloobchodní řetězec čerpacích stanic a současně café. Neustále se snažíme nabídnout našim zákazníkům nové produkty a služby. Zavedli jsme též Wi-Fi zóny, kde si můžete nabít Váš mobilní telefon nebo počítač. Spustili jsme aplikaci pro umytí automobilu a nyní přicházíme s další novinkou, která zvýší pohodlí řidičů na čerpacích stanicích,” řekl Marek Zouvala, ředitel Benzina odštěpný závod holdingu Unipetrol Group.

Po celém světě je instalováno zhruba 68 800 „DRIVE UP“ bankomatů, které představují zhruba 2% z celkového počtu bankomatů fungujících po celém světě. Tyto bankomaty se nacházejí především ve Spojených státech (40% veškerých bankomatů) a v Saudské Arábii (13%), uvedla Benzina.

zdroj: petrolplaza.com

About the author

Martin Pavlík

Zakladatel a majitel ve firmě QUITEC s.r.o. Miluje nové technologie a jeho zálibou je zjednodušování podnikání, práce a života pro dosažení vyšších zisků, více radosti a osobního štěstí.

Click here to add a comment

Leave a comment: