Dodatečné zabezpečení Visa pomáhá snížit počet podvodů na čerpacích stanicích

Jak tvrdí tisková zpráva společnosti, dodatečné zabezpečení Visa Transaction Advisor (VTA) pomáhá snižovat množství podvodů přinejmenším o 51 procent na více než 35 000 čerpacích stanicích ve Spojených státech, kde je služba využívána.

Visa Transaction Advisor dodává maloobchodníkům s palivem nástroj potřebný k aplikaci náhledu do transakcí Visa probíhajících na čerpací stanici v reálném čase,“ tvrdí Mark Nelsen, senior vice president společnosti Risk Products, Visa Inc.

Čerpací stanice, především ty s venkovními terminály „zaplať na pumpě – pay-at-the-pump“, jsou náchylné ke zneužití, jelikož zločinecké kruhy mohou jednoduše použít ukradené nebo padělané kreditní karty k zakoupení velkého množství paliva, aniž by došlo k zaznamenání takového skutku.

Každopádně, s VTA je vložená karta analyzována včetně její historie transakcí, zahrnutí do kompromitace nebo ohrožení dat, a dalších údajů, díky kterým je možné jí shledat rizikovou, což může mít za následek potřebu dalšího ověření držitele karty předtím, než je palivo čerpáno. Podle průzkumu Visa podvodníci obvykle místo dokončení transakce odjedou.

VTA je překlenovacím řešením platební společnosti, zatímco maloobchodníci s palivy pracují na implementaci čipové technologie EMV, což je mechanismus chránící před podvody způsobenými padělanými platebními kartami.

Zdroj: petrolplaza.com

 

About the author

Martin Pavlík

Zakladatel a majitel ve firmě QUITEC s.r.o. Miluje nové technologie a jeho zálibou je zjednodušování podnikání, práce a života pro dosažení vyšších zisků, více radosti a osobního štěstí.

Click here to add a comment

Leave a comment: