Tankomat není bankomat

Nerezová výdejní pistole ZVA pro výdejní stojany pohonných hmot

Tankomat opravdu není žádný bankomat, a proto od Tankomatu nemůžete očekávat vydání peněz. Tankomat je zařízení, které naopak, když do něj peníze vložíte, tak Vám umožní načerpat pohonné hmoty přesně podle výše částky, která je do něj vložena. Vklad peněz může probíhat jednak v hotovosti, ale Tankomat si umí samozřejmě poradit i s bezhotovostní platbou prostřednictvím vaší bankovní karty. Takže je to na Vás, jakou formu platby si zvolíte a která je pro vás příjemnější.

Pro vaše smluvní partnery umožňuje Tankomat také akceptaci lokálních smluvních karet, které provozovatel čerpací stanice vydá všem svým partnerům, prostě těm, kterým čerpání tímto způsobem chce umožnit. Tyto vybrané subjekty pak čerpají pohonné hmoty vždy bezhotovostně a částky jsou pak jednorázově fakturovány za daný časový úsek.

Tankomat zvládne řídit celou veřejnou či neveřejnou čerpací stanici s jedním či několika výdejními stojany. Souběžné čerpání na více stojanech a případné vytištění výdejního dokladu se všemi účetními náležitostmi není pro Tankomat rovněž vůbec žádný problém.

Tankomat je vlastně výborný pomocník, který je součástí čerpací stanice a většinou je umístěn vedle výdejního stojanu a je napojen datovým kabelem na řídicí a pokladní systém. S propojením na pokladní systém umožňuje Tankomat bezpečný přenos dat na centrálu, která zajistí uchování a následný přenos dat do nejrůznějších nadřazených systémů. Může pracovat samostatně 24 hodin, takže přítomnost obsluhy není pro fungování čerpací stanice řízené Tankomatem vůbec nutná.

Pokud chcete získat konkurenční výhodu a ušetřit na mzdových a provozních nákladech, je rozhodnutí pro Tankomat určitě tím nejrozumnějším řešením. Jelikož existuje několik druhů tankovacích automatů, je vždy vhodné poradit se s odborníky. Ti vám zcela jistě ochotně poradí s výběrem toho nejvhodnějšího typu dle konkrétních podmínek vaší čerpací stanice.

About the author

Arne Kejdana

Click here to add a comment

Leave a comment: